Pilates

Pilates

Pilates

Yürüyüşünüze,davranışlarınıza ve iş yapış şeklinize bile açıkça yansıyacak bir esneklik, zarafet ve yetenek kazandırmak üzere tasarlanmıştır.Sağlıklı bir BEN istiyorum demeniz yeterli…

Pilates yapmaya başlamadan önce bilinmesi gereken en önemli husus;
yeterliliği olan, doğru eğitmenlerin gözetiminde ve kontrolünde bu eğitimin alınması olmalıdır. Çevrenizde bir çok Pilates salonu ve eğitimcisi görmektesinizdir. Ancak; YETERLİLİĞİ OLMAYAN EĞİTMENLERDEN alınan Pilates derslerinin sonunda, telafisi çok zor çeşitli SAKATLIKLARIN ve KALICI DEFORMASYONLARIN olabileceği konusu asla AKILDAN ÇIKARILMAMALIDIR!

ZİHİNSEL VE FİZİKSEL YARARLARI
Zihin her türlü sınırlamadan bağımsız olarak sizi kısıtlayabilecek ya da özgür bırakabilecek bir güce sahiptir. Pilates hareketlerinin mantığını anlamak, siz de zihinsel aydınlanma olarak ilk adımda ortaya çıkacaktır. Devamında bedeniniz; kendini “zihne adamak” yoluyla, hareketi hissettirecektir. Bu sayede “DOĞRU” ve “KISITLANMAMIŞ” hareketler yapan bir bedene ve bunun farkındalığını yaşayan aydınlık bir zihne sahip olacaksınız.Unutmayın ki;mutluluğun ilk şartı fiziksel ve ruhsal açıdan FORM da olmaktır.

FİZİKSEL YARARLARI

*Formda olmak
*Esneklik
*Kas gücü
*Hız kazanmak
*Canlılık hissinin artması
*Daha iyi bir cinsel yaşam….Her daim , Her şeye…. Pozitif ve AŞK’la Bakmak
*Daha iyi bir duruş veya posturel hizalanma
*Sırt ve Bel ağrılarını sona erdirme

Aldığın Nefes ruhunun derinliklerine ulaştığında gözlerini kapat ve oradaki MUCİZEYİ KEŞFET…
Unutmayın ! Hangi yaşta olursanız olun, omurganız kadar GENÇSİNİZDİR!


Nagi Pilates, pilatesi sadece bir egzersiz sistemi olarak görmeyen, aynı zamanda kaslar üzerinde rehabilitasyon ile birlikte omurga ve eklem dejenerasyonlarının bütünü üzerine çalışmalar da yapabilen bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Seanslarımız;
haftaiçi hergün Sabah-Öğle-Akşam seansları olarak verilmektedir.
Ayrıca isteğe bağlı özel Pilates seansları ders direktörü ve eğitmenler tarafından programlanmak suretiyle verilebilmektedir.